Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Sterownik komfortu - wymiana. Na co uważać...

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Sterownik komfortu - wymiana. Na co uważać...

    Wróciłem wczoraj od Aligatora,

    wrażenia z jazdy bezcenne . Samochód nabrał charakterystyki benzyny, brak kopa przed 2 tys. a potem ciszy, teraz jedzie równo i max moment mam dopiero w ok 2,5 tys.

    Było parę korekt, bo założeniem programu było jedno, ma być bezpiecznie dla dwumasy który zaczyna się przy powolnym puszczaniu sprzęgła odzywać... za pierwszym razem wyszło coś 143-144 KM i ok 330 NM ale za dużo było ich z dołu...

    seria: 112,3 KM i 287 NM

    mod: 140,3 KM i 320,3 NM

    Bardzo polecam Dynosoft i Aligatora

    Pozdrawiam Tomek

  • #2
    [O2] Sterownik komfortu - wymiana. Na co uważać...

    Witam,
    Ponieważ w związku z moimi ostatnimi zmianami w furce, jestem na etapie kupowania różnych sterowników. M.in. zakupiłem dziś sterownik komfortu [fotorelacja z montażu: Forum - Octavia Club Polska ], ale zanim go nabyłem, poczytałem co i jak. Temat tego, jakie są sterowniki komfortu i ilu bajtowe już się przewijał i w zeszłym roku ktoś podał poniższą listę:

    1K0-959-433-C ; 12 Byte
    1K0-959-433-H ; 13 Byte
    1K0-959-433-J ; 13 Byte
    1K0-959-433-S ; 13 Byte
    1K0-959-433-T ; 13 Byte ; PR-5D1
    1K0-959-433-AF ; 14 Byte
    1K0-959-433-AH ; 14 Byte
    1K0-959-433-AJ ; 14 Byte
    1K0-959-433-AK ; 14 Byte ; PR-5D1
    1K0-959-433-AM ; ?? Byte ; PR-5D2, PR-5D3
    1K0-959-433-AQ ; 19 Byte
    1K0-959-433-AR ; 19 Byte ; PR-5D1
    1K0-959-433-AS ; 19 Byte
    1K0-959-433-AT ; 19 Byte; PR-5D2, PR-5D3
    1K0-959-433-BK ; 13 Byte
    1K0-959-433-BL ; 13 Byte
    1K0-959-433-BT ; 19 Byte
    1K0-959-433-CA ; 19 Byte
    1K0-959-433-CB ; 19 Byte
    1K0-959-433-CD ; 19 Byte
    1K0-959-433-CL ; 19 Byte
    1K0-959-433-CM ; 14 Byte
    1K0-959-433-CP ; 14 Byte
    1K0-959-433-CR ; 19 Byte
    1K0-959-433-CT ; 19 Byte
    1K0-959-433-DA ; 19 Byte


    Jednakże ta lista wymaga pewnego rozszerzenia i wyjaśnienia dodatkowych faktów.

    CZĘSTOTLIWOŚCI:
    PR-5D1: 434 Mhz
    PR-5D2: 315 Mhz, "NAR"
    PR-5D3: 315 Mhz, "J"
    PR-5D5: 315 Mhz, "ROK"
    PR-5D9: 433,92 Mhz, "RC"

    Ale jak zacząłem szukać różnic okazało się, że wcale nie wystarczy kupić najnowszy, bo się można lekko zdziwić po wymianie, ze pilot nie działa.
    Otóż problem rozbija się o częstotliwości pilotów obsługiwane przez te sterowniki. Znalazłem na innym forum informację właśnie o tym, że gość wymienił sterownik i wszystko OK, poza pilotem. Tam się dowiedziałem, że jest pięć częstotliwości obsługiwanych przez sterowniki. Na załączonych przeze mnie screenach z ETKI widać w kolumnie "PODANIE MODELU" opis w postaci np. PR-5D1. Na drugim screenie jest podane jaką częstotliwość obsługuje dany opis. Fajnie byłoby uzupełnić powyższą listę o obsługiwaną częstotliwość - bardzo to pomoże osobom, które chcą wymienić ten sterownik u siebie. Ja nie mam tego u siebie, więc jeśli ktoś ma i pomoże rozwinąć tę listę, to będę wdzięczny. Wystarczy informacja że końcówka np. AK - PR-5D1.

    Informację o tych częstotliwościach oraz załączone przeze mnie screeny, zostały ściągnięte ze strony: Link
    Załączone pliki
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz


    • #3
      kropeck, widze , że jesteś fachowiec w sprawach elektroniki w naszych oct. czy jest możliwośc zrobienia czegoś takiego jak na tym filmiku w oct II przed FL ?

      Komentarz


      • #4
        Zapoznam się z tematem - nie wiem jak z dostępnością lusterek z silniczkami itd.
        Pozdrawiam,
        Michał

        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

        Komentarz


        • #5
          1K0-959-433-T ; 13 Byte PR - 5D1

          znalazlem jeszcze taki

          1K0-959-433-AM ; (nie wiem ile Byte) PR-5D2, PR-5D3

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kropeck
            Zapoznam się z tematem - nie wiem jak z dostępnością lusterek z silniczkami itd.
            Lusterka z silniczkami są w elegance z tego co wiem. Pojawiły się jakoś w zeszłym roku w okolicach sierpnia. Jak zamawiałem swoją to jeszcze nie było, a w wyposażeniu na nowy rok modelowy już się pojawiły.

            Komentarz


            • #7
              ciekawe czy mozna takie cos przeszczepic do tych przed FL, czy to jest duzo kombinowania. i jakie koszty.

              Komentarz


              • #8
                Ja mam pytanie z trochę innej beczki...
                Mam passka z 2007 roku i chciałbym dołożyć doświetlanie zakrętów za pomocą halogenów aby tego dokonać muszę wymienić Bordnetz'a z 24 na 30 bitowego i tu moje pytanie jakiego bordnetz'a wybrać i czy ta funkcja będzie działać ?
                ]"]404 Not Found
                By BESTperformance:
                2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                Komentarz


                • #9
                  Mój kolega ma paska z 2009 roku. Nie wiem czy to ta sama buda co Twoja, ale u niego są xenony i jest doświetlanie zakrętów dodatkową żarówką w reflektorze, ponadto ten sam motor 2.0 TDI 170 kucy. Ma on u siebie sterownik 3C8 937 049 E

                  Tak wygląda Auto Scan i kodowanie tego sterownika:

                  -------------------------------------------------------------------------------
                  Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl
                  Part No SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E
                  Component: Bordnetz-SG H54 2602
                  Revision: 00H54000 Serial number: 00000006029079
                  Coding: 03828F0700041A00470A00000F000000000B5D435C00012000 0000000000
                  Shop #: WSC 00028 028 00001

                  Part No: 3C1 955 419 A
                  Component: Wischer 080609 004 0206
                  Coding: 00046997
                  Shop #: WSC 00028

                  No fault code found.

                  [ Dodano: Pon 06 Wrz, 10 22:49 ]
                  Trochę się te numerki różnią niż u Ciebie:
                  Component: Bordnetz-SG H54 2602
                  a u Ciebie
                  Component: Bordnetz-SG H52 2002

                  Być może wystarczy wtedy wymienić piloty...
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    Kiedyś były sterowniki "1K0 937 049", potem kolejna generacja rozpoczynała się od 3C0 (czyli 3C0 937 049) i ostatnia rozpoczyna się od 3C8 (jak wspomniany wyżej 3C8 937 049). Na podstawie logów, które posiadam mogę stwierdzić, że w starszych O2 były właśnie te "1K0", ale już w 2007 w O2 mam w logach 3C0. Ponieważ te sterowniki różnią się tylko oprogramowaniem, to i tak zawsze jest to ten sam sterownik. W serii 1K0 pierwszy obsługującym doświetlanie zakrętów jest AJ oraz AL. Postawię więc śmiało tezę, że od tych powyższych z serii 1K0, wszystkie pozostałe 30 bitowe (z generacji 3C0 oraz 3C8) mają już te opcję. Tak więc szukaj z googlach wszystkich sterowników 30 bitowych i wybierz sobie któryś :-) nie powinno być problemu :-) :szeroki_usmiech

                    Dodam dla rozwiania wątpliwości, że te sterowniki działają we wszystkich furkach z grupy VW tak mi wynika z obserwacji for internetowych pozostałych marek
                    Pozdrawiam,
                    Michał

                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kropeck
                      Postawię więc śmiało tezę, że od tych powyższych z serii 1K0, wszystkie pozostałe 30 bitowe (z generacji 3C0 oraz 3C8) mają już te opcję.
                      Pudło niestety Jeszcze raz dla potomności: sterownik 3C0 937 049 AH NIE obsługuje halogenów więc nie obsłuży też doświetlania nimi :!:

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rrysio
                        Zamieszczone przez kropeck
                        Postawię więc śmiało tezę, że od tych powyższych z serii 1K0, wszystkie pozostałe 30 bitowe (z generacji 3C0 oraz 3C8) mają już te opcję.
                        Pudło niestety Jeszcze raz dla potomności: sterownik 3C0 937 049 AH NIE obsługuje halogenów więc nie obsłuży też doświetlania nimi :!:
                        No dobrze.... doprecyzuję. Wszystkie sterowniki 30 Bajtowe z wersji HIGHLINE. Czyli na pewno te:
                        3C0 937 049 AJ (3C0937049AJ) – 30 Byte – Highend
                        3C0 937 049 AL (3C0937049AL) – 30 Byte – Highend
                        3C8 937 049 E (3C8937049E) – 30 Byte – Highend
                        3C8 937 049 F (3C8937049F) – 30 Byte – Highend
                        3C8 937 049 R (3C8937049R) – 30 Byte – Highend
                        3C8 937 049 S (3C8937049S) – 30 Byte – Highend
                        3C8 937 049 AB (3C8937049AB) – 30 Byte – Highend
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          No i najlepiej sprawdzić ETCE, który sterownik będzie u nas pasował.
                          Nie wiem czy w przypadku Bordnetz'ów mamy pełną dowolność w wyborze steroników 30-bajtowych z powyższej listy, bo np. przy sterowniku kolumny kierowniczej trzeba być ostrożnym w doborze. Tak czy owak ETKA powinna nam zasugerować najlepszy wybór (do O2 rok modelowy 2008 na pewno pasuje 3C0 937 049 AJ).

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja tam za bardzo w tą ETKĘ to bym nie wierzył. Jak już to zasugeruje taki, którego nie można dostać albo wyłącznie w ASO. Poza tym ona sugeruje nowsze moduły niż te, które były w danej chwili dostępne, więc i tak nie pokazuje wszystkich możliwych i pasujących. Po trzecie trzeba by mieć dostęp do pełnej ETKI a tu pan z ASO może powiedzieć figa z makiem.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              sterownik ]zamontowany"] Forum - Octavia Club Polska
                              Pozdrawiam,
                              Michał

                              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Koledzy przepraszam za mały OT ale powiedzcie mi jak się uruchamia "pomocnik kodowania" - tą ramkę którą widać na foto u kolegi vw2008?? ops:
                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez maxpaynemm
                                  Koledzy przepraszam za mały OT ale powiedzcie mi jak się uruchamia "pomocnik kodowania" - tą ramkę którą widać na foto u kolegi vw2008?? ops:
                                  wchodzisz w sterownik, "kodowanie-07", i jeśli jest długie kodowanie, to masz napisane aktualne kodowanie i poniżej jest przycisk "POMOCNIK KODOWANIA".
                                  Pozdrawiam,
                                  Michał

                                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    Nie wiem czy to ta sama buda co Twoja, ale u niego są xenony i jest doświetlanie zakrętów dodatkową żarówką w reflektorze, ponadto ten sam motor 2.0 TDI 170 kucy. Ma on u siebie sterownik 3C8 937 049 E
                                    Ta sama buda... mam doświetlanie w lampie i chciał bym ponadto żeby było doświetlanie zakrętów w halogenach...
                                    Czyli np. jak mam 23 bity AG to mogę bez kłopotu wymienić na E czy musi być to jakiś odpowiedni po czujnik deszczu np.?
                                    By BESTperformance:
                                    2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                                    2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                                    Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                                    www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      vw2008, no właśnie jestem w trakcie szukania rozwiązania dla osoby, która kupiła ten sterownik (ja też sobie taki zafundowałem) i nie reaguje czujnik światła.
                                      Pozdrawiam,
                                      Michał

                                      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez kropeck
                                        vw2008, no właśnie jestem w trakcie szukania rozwiązania dla osoby, która kupiła ten sterownik (ja też sobie taki zafundowałem) i nie reaguje czujnik światła.
                                        Własnie tego sie obawiam... jak dojdziesz do rozwiązania to daj znać
                                        By BESTperformance:
                                        2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                                        2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                                        Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                                        www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam, nie wiem czy do odpowiedniego tematu "się doklejam" jeśli nie proszę o przeniesienie i wyrozumiałość.
                                          Rzecz dotyczy bordnetz a mianowicie, posiadam VW Touran 2.0 Tdi 2004 i chciałbym podłączyć halogeny, które notabene są już umiejscowione w spoilerze moduł posiada takie symbole:
                                          PQ35
                                          1K0937049S
                                          H30/S0704 BVB
                                          czytałem, że należy zmienić go np na 3C8 30 bit tylko nawet jeśli to uczynię (znaczy zakupie) to co dalej co z programowaniem, częstotliwościami itp itd. Dodam iż przełącznik jest taki jak w pojazdach bez halogenów.
                                          Dziękuję za każde łopatologiczne wytłumaczenia.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Tyran, rzuć tu okiem Forum - Octavia Club Polska

                                            Ale generalnie możesz mieć nawet mniej niż 30 bajtów, jeśli Cię interesuje tylko świecenie przeciwmgielnych (choć trzeba się upewnić, że sterownik taki obsługuje przeciwmgielne), a 30 bajtów jest potrzebnych do doświetlania.
                                            Częstotliwości nie mają tu żadnego znaczenia (przy tym sterowniku). Kodowanie trzeba przeprowadzić, ale to nie jest absolutnie żaden problem.
                                            Pozdrawiam,
                                            Michał

                                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez vw2008
                                              Czyli np. jak mam 23 bity AG to mogę bez kłopotu wymienić na E czy musi być to jakiś odpowiedni po czujnik deszczu np.?
                                              Zamieszczone przez kropeck
                                              właśnie jestem w trakcie szukania rozwiązania dla osoby, która kupiła ten sterownik (ja też sobie taki zafundowałem) i nie reaguje czujnik światła.
                                              i jak tam w temacie Michał, bo też mam na oku sterownik z indeksem E,
                                              a czujniki deszczu i światła mam......
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                hmmmmm.....szukałem szukałem i nic .... może gdybym miał szansę dosiąść taką furę z czujnikiem, to wpadłbym na pomysł jak to uruchomić, bo szczerze mówiąc po tym szukaniu .... kurcze, ludzie mają ten sam sterownik od nowości i im poprawnie chodzi. Może coś z kodowaniem tego sterownika od deszczu i światła.... muszę tu coś obadać.
                                                krzynol, może podrzucisz mi swojego auto-scan'a (interesuje mnie w zasadzie tylko część o sterowniku 09 - centralna elektryka.

                                                Ten sterownik E to jest highline i on wszystko obsługuje. Więc MUSI też obsługiwać czujnik deszczu ... a może coś na kabelkach jest w innym miejscu .... tyle przede mną szukania.., :-)
                                                Pozdrawiam,
                                                Michał

                                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  kropeck---> samo "wytarganie" modułu nie stanowi większego problemu, problem polega na tym jak rozpoznać i dobrać sterownik googlowałem ale nic sensownego nie znalazłem w ASO człowiek patrzył na mnie jakoś dziwnie jakbym prosił o pancerz reaktywny. W tym poście też jest lista sterowników tylko powraca pytanie, który?.
                                                  Byłbym zobowiązany za pomoc bo skoro już poprzedni właściciel podejrzewam, że dla "festynu" pokusił się o założenie halogenów to niech świecą

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X